KONST / Litografier / Färglitografi 15018333
nr 1501 8333
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Waxholmsbåt. Signerad, numrerad 296/360. Färglitografi. Bladets mått: 42x59 cm, yttermått inklusive ram: 58x75 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 7 november 2022
kl 18:47:38
6/11 15:47:02
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund